Bugun...
ZİYNET SALİ, HARBİYE'DE FIRTINA GİBİ ESTİ!
Tarih: 02-10-2016 09:52:00 Güncelleme: 02-10-2016 09:52:00 + -


facebook-paylas

BKM “Tadım ile Yaz Konserleri” kapsamında sahneye çıkan  Ziynet Sali sevenlerine muhteşem bir gece yaşattı. Plak şeklinde tasarlanmış döner bir sahne ile seyircileri karşılayan Sali performansı ile göz doldurdu.Semazenler eşliğinde ‘Bu memleket bizim’ şarkısı ile açılışı yapan Sali, ardından ‘Sessiz Gemi’den ‘Bir de Bana Sor’a; ‘Kimler Geldi Kimler Geçti’den ‘Ada Vapuru’na geçmişe müzikal bir yolculuk başlattı.Sali, aylardır hazırlandığı konser için repertuvarına aldığı 70’li yıllar ve sonrasına ait şarkıları ile nostalji dolu dakikalar yaşattı!  Harbiye’yi dolduran seyirciler hep bir ağızdan şarkılara eşlik etti!  Şarkıcı Cengiz Abazoğlu’nun hazırladığı 4 kostümle de sahne şıklığındaki iddiasını sergiledi.Ziynet Sali’ye sahnede eşlik eden isimler de geceye damga vurdu!  Yeni Türkü, Ziynet  Sali ile birlikte klasik parçalarının en bilinenleri ‘Olmasa Mektubun’, ‘Aşk Yeniden’, ‘Telli Telli’ ile başlayıp ‘Maskeli Balo’ ile ilk yarının finalini yaptı. Klarnet virtüözü Vasilis Saleas ile Ege’nin diğer yakası da Harbiye Sahnesi’ne taşındı.Konser boyunca kimi şarkılarda Sali dansçılarla birlikte de performans sergiledi.Mehmet Erdem de hem kendi şarkılarından seslendirdi hem de Ziynet Sali ile birlikte ‘Hosgeldin’ şarkısını okudu.
Konser, ‘Sem Mutlu Ol’ ve ‘Olmaz Olsun’ ile alkışlarla sona erdi. Ancak dinleyici bir kez daha zamanda yolculuk yapmak için ısrar etti. Ziynet Sali, bis yapmak için sahneye dönerek ‘Aman Kuzum’, ‘Herkes Evine şarkıları ile geceyi bitirdi. 

Ziynet Sali’yi dinlemeye gelen Serkan Çağrı, Deniz Akel, Cengiz Abazoğlu, Simge, Buray, Samsun Demir, Behzar Gerçeker, Perihan Ünlücan, Cansu Melis Karakuş,Fulden Akyürek, Nezih Cihan Aksoy ve Çiğdem Batur hep bir ağızdan Sali’nin şarkılarına eşlik etti.
Editör: 64

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MÜZiK HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Kasım için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com