Bugun...
2 KULÜP DIŞINDA YABANCI SINIRINI İSTEYEN YOK!
Tarih: 23.09.2017 15:42  Güncelleme: 23.09.2017 17:13
facebook-paylas

Uzun süredir konuşulan yabancı oyuncu sınırlamasını Gençlerbirliği ve Bursaspor dışında hiçbir kulüp desteklemiyor. Son haftalarda en çok tartışılan yabancı sınırlaması hakkında 16 kulüp hemfikirken, 2 kulüp farklı fikir bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Kulüpler Birliği Vakfı tarafından da masaya yatırılan konu, hala netlik kazanmış durumda değil ancak kulüplerin büyük bir çoğunluğu yabancı sınırlamasının gelmemesi yönünde aynı noktadalar.

2 KULÜP YABANCI KURALI İSTİYOR

Kulüpler Birliği, Ankara'da gerçekleştirdiği toplantıdan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ı ziyaret etti.. Bu ziyaret sırasında da yabancı sınırlaması değerlendirildi.

Yapılan istişarede Bursaspor ve Gençlerbirliği'nin yabancı kuralıyla ilgili sınırlamanın gelmesi düşüncesine destek verdiği ifade edildi. Bunun yanı sıra Başakşehir kulübü ise yabancı oyuncuya sınır getirilmesi yerine, yerli oyuncu oynatan kulüplere teşvik olarak para verilmesinden yana.

4 BÜYÜKLER KURALA KARŞI

Dört büyükler arasında hiçbir kulüp yabancıya sınır getirme taraftarı değil. Kulüpler, altyapıyla ilgili yatırımların arttırılması ve yerli futbolcu kalitesinin yükselmesi üzerine çalışmalar yapılmasını istiyor.


SÜPER KUPA FİNALİ BEŞİKTAŞ'IN STADINA VERİLDİ! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

26 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com