Bugun...
AFRİN İÇİN SADECE GİR EMRİ BEKLENİYOR!
Tarih: 11.03.2018 09:35
facebook-paylas

TSK'nın Afrin'de terörü bitirme misyonu ile başlattığı operasyonun 51. gününe girildi. Bölgede yürütülen sistemli harekat artık son aşamasına geldi.

Dün itibarıyla Afrin'e hakim tepeleri kuşatan TSK ve ÖSO, merkeze yönelik gerçekleştirilecek "meskun mahal" operasyonu için artık sadece karargahtan gelecek olan "gir" emrini bekliyor.

Afrin için sadece gir emri bekleniyor

TSK AFRİN KAPILARINDA

Şehir merkezine birkaç kilometre uzaklıkta olan tepeleri ele geçiren TSK ve ÖSO mensupları merkeze merkezden yalnızca birkaç kilometre mesafe uzaklıkta bulunuyor.

Bölgeyi ele geçirmenin sevincini yaşayan ÖSO birlikleri Afrin'e karşı poz veriyorlar. Afrin'e karşı "görüyorsunuz" pozu veren ÖSO,  artık teröristlerin tamamen bitmesinin an meselesi olduğu mesajını veriyor.

Afrin için sadece gir emri bekleniyor

Afrin şehir merkezini gören noktalarda olduklarının belirten ÖSO üyeleri, en kısa zamanda TSK desteği ile Afrin’i de terör örgütü PYD/PKK’dan temizleyeceklerini ifade etti.

Bu arada Afrin kuşatmasına destek olmak için ÖSO birlikleri yapılanmasını sürdürüyor. Hamza Tugaylarından bir bölük, Afrin'de kuşatmaya destek olmak için birliklerinden ayrılarak yola koyuldu.

Afrin için sadece gir emri bekleniyor

SÖZDE KOMUTA KADEMESİ KAÇIYOR

6 ayda alınamaz denilen yerleri yalnızca birkaç saatte alan TSK ve ÖSO mensuplarının bu kadar hızlı hareket etmesi ve başarıyla koordineli olarak gerçekleştirilen bu operasyon, teröristleri dumur etti.

Afrin için sadece gir emri bekleniyor

2 aydan kısa süre içinde Afrin merkezine ulaşan birliklerin terörü bitirme durumuna gelmesi, PKK/PYD/YPG'nin de komuta kademesini korkuya sevk etti. Terör örgütü YPG/PKK'nın Afrin'deki bazı elebaşları örgütten kaçma girişiminde bulundu. Bölgeye Kandil'den gelen çok sayıda elebaşı da ilçeden ayrıldı.


CİNDERES'TEKİ TERÖRİSTLER SİHA'LARDAN KAÇAMADI! Haberimizi okumak için tıklayın.



Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

21 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com