Bugun...
AJDA PEKKAN İTİRAF ETTİ!
Tarih: 02.12.2016 09:04
facebook-paylas

Türk popunun ‘Süperstar’ı Ajda Pekkan, 1996 yılında 64 yaşında hayata veda eden ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’i unutamadığını anlattı. Pekkan, yaşasaydı 6 Aralık’ta 85 yaşına girecek olan Müren’le ilgili anılarını anlattı. Ajda Pekkan Zeki Müren'in 49 yıl önceki 36. yaş gününü hatırlayıp, “O gün çok heyecanlanmıştık. Semiramis'le sabahtan hazırlık yaptık. Makyajımızı yapıp, giyinip, süslenip Zeki Müren'in Levent'teki evinin yolunu tuttuk. Tabii bizimle birlikte Neriman Köksal ve Perihan da geldiler. Pastalar, çaylar, danslar eşliğinde Zeki'nin 36'ncı yaşını kutladık. Çok güzel bir gündü. Ben Zeki'yi hiç o günkü kadar neşeli ve coşkulu görmemiştim. Keşke yaşasaydı, yine kutlasaydık” dedi.RÜYALARIMIN PRENSİYDİ

Ajda Pekkan, Zeki Müren'le ilgili şu ilginç anısını da anlattı: “Müzikte inanılmaz bir mücadele verdiğim yıllardı. Aklım, fikrim ve kalbim hep Zeki Müren'deydi. Çünkü o dönemin müzikteki tek deviydi, rüyalarımın prensiydi. Anneme, 'Bir gün ben Zeki Müren'in kadrosunda sahneye çıkacağım'dediğimde annem gülmüştü. İki gün sonra Fahrettin Aslan beni aradı ve 'Zeki Müren'in alt kadrosunda yer alacaksın' dedi. O an çığlık atmamak için kendimi zor tutmuştum. En büyük rüyam gerçek olmuştu.”

KAVGA ETTİK

Yıl 1966… Ajda Pekkan, o yıl çekilen ‘Düğün Gecesi' adlı filmde Türkan Şoray'la yaptığı kavgayı anlattı. “Çok güzel bir filmdi. Türkan da, ben de senaryo gereği Zeki'ye aşıktık. İkimiz de onun peşindeydik. Sonunda yollarımız kesişti ve Zeki için kamera önünde birbirimize girdik. Bizi ayırmak da Zeki'ye düşmüştü.

BİRBİRİMİZE VERDİĞİMİZ ÖPÜCÜK UĞUR OLDU

Ajda Pekkan, Zeki Müren'le gazino kadrolarına girdikten sonra sık sık objektifler önünde onunla öpüşerek poz vermişti. Pekkan, bu konuda da şu ifadelerde bulundu: “1966 sonbaharında Zeki'nin kanatları altında Maksim Gazinosu'nda sahnelere adım attım. Yıllar yılı kulis odalarımız hep yan yanaydı. Arada ince bir duvar vardı. Her akşam duvarı tıklatırdı Zeki ve ‘Canım karıcım' diye seslenirdi. Ben de hemen cevap verirdim: ‘Buyur güzel kocacım...' Bu diyalog ve objektifler önünde sık sık verdiğimiz öpücüklü pozlarımız gerçekte bizim uğurumuz olmuştu.”


AJDA PEKKAN KAÇMAK İSTEDİ, KAÇAMADI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZiN HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com