Bugun...
ALABAMA EYALETİ İDAMDA GAZ ODASI KULLANACAK!
Tarih: 22.03.2018 09:07  Güncelleme: 22.03.2018 10:58
facebook-paylas

ABD'nin Alabama eyaleti temsilcileri idam konusunda getirdikleri yeniliği açıkladı. Elektrikli sandalyenin kullanılmayacağını belirten yetkililer, gaz odası kullanılacağını belirtti.

Alabama Temsilciler Meclisi, azot gazıyla idamı öngören yasa tasarısını kabul etti. WHNT19 portalının haberine göre; Zehirli iğneyi kullanmanın mümkün olmadığı hallerde azota başvurulacağı belirtildi.

Alabama eyaleti idamda gaz odası kullanacak

CUMHURİYETÇİ JİM: "BU İNSANCIL"

Macliste kabul edilen tasarının ardından çatlak sesler çıktı. Tartışmaların en önemli noktası ise, bugüne kadar kullanılmamasının ağrısız olmamasından dolayı olduğu yönünde.

Yaşanan tartışmalar sırasında açıklamalarda bulunan Cumhuriyetçi Jim Hill, "Bu sadece onları uyutacak. Bu insancıl, hızlı ve ağrısız" ifadelerini kullandı.

"ŞİMDİ GAZ ODALARINA GERİ DÖNÜYORUZ"

Demokratların temsilcisi Thomas Jackson, “Eskiden elektrikli sandalyemiz vardı, şimdi gaz odalarına geri dönüyoruz” dedi.

İdamda azot gazının kullanılmasını öngören yasa tasarısı daha önce Oklahoma ve Mississippi eyaletlerinde kabul edilmişti. Oklahoma’da azotun ancak idam cezası moratoryumunun kaldırılması durumunda kullanılacağı kaydedildi.


VOLKSWAGEN'İN YAKIT TÜKETİMİ VE ZEHİRLİ GAZ ORANI ARTTI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

23 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com