Bugun...
ALMANYA'DA BAVYERA EYALETİ BAĞIMSIZLIĞA HAZIRLANIYOR!
Tarih: 06.10.2017 10:33  Güncelleme: 06.10.2017 10:55
facebook-paylas

Irak ve İspanya'dan sonra Almanya da önümüzdeki günlerde referandum tartışmalarının odağında olacak. Almanya'da Bavyera'nın ayrılma tartışmaları hiç eksik olmadı. Öyle ki, Bavyera'da Almanya'dan ayrılmayı ve bağımsız bir Bavyera Cumhuriyeti'ni savunan bir parti bile faaliyet gösteriyor.

Son günlerde Katalonya'nın bağımsızlık için referanduma gitmesi dünyada gündem olurken, Bavyera'nın şimdiden Katalonya'daki gelişmelerin etkisi altına girdiği belirtiliyor.

"BAVYERA'NIN ÖZGÜRLÜĞÜ MEŞRU HAKKIMIZDIR"

Bavyera Partisi Bayernpartei'nin resmi Facebook hesabından yapılan açıklamasında, "Bavyera'nın özgürlüğü, Bavyera'nın Federal Almanya Cumhuriyeti'nden ayrılması bizim meşru hakkımızdır!'' ifadelerine yer verildi.

Almanya'da Bavyera Eyaleti bağımsızlığa hazırlanıyor

ZENGİNLİĞİNİ ALMANYA İLE PAYLAŞMAK İSTEMİYOR

Almanya'nın en zengin eyaletlerinden Bavyera'da faaliyet gösteren Bavyera Partisi, Bavyera'nın sahip olduğu zenginliğin Almanya ile paylaşılmasına karşı çıkıyor.

AVRUPA ADALET DİVANINA BAŞVURUP BAVYERA DİLİNİ GÜNDEME GETİRECEK

Junge Welt gazetesinden Claudia Wangerin'in haberine göre, ayrılıkçı Bavyera Partisi yakın gelecekte Avrupa Adalet Divanı'na başvurarak, Bavyera dilinin Almanca'dan başka bir dil olduğu konusunda bilirkişi raporu talebinde bulunacak.

Geçtiğimiz yıl Bavyera'dan Anayasa Mahkemesi'ne yapılan bir dilekçeye yanıt veren mahkeme, Bavyera'nın Federal Almanya Cumhuriyeti'nden ayrılması konusunda referanduma gidilmesini reddetmişti.

MECLİS'TE NAZİ KRİZİ YAŞANIYOR

Öte yandan seçimlerin ardından 24 Ekim'de ilk oturumunu yapacak Federal Alman Meclisi'nde kimin nereye oturacağı konusunda kriz yaşandı. Hür Demokratlar, Nazi yanlısı Almanya için Alternatif (AfD) milletvekillerinin yanına oturmaya itiraz etti.

BAVYERA'NIN BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU MÜMKÜN MÜ?

Hukuçulara göre Bavyera'da olası bir bağımsızlık referandumu için Federal Hükümet'in anayasayı değiştirerek eyaletlere ayrılma hakkı tanımasıyla ancak mümkün olabilir.

Bağımsız araştırmalara göre Bavyera'da bağımsız bir Bavyera Cumhuriyeti'ni savunanların oranı yüzde 23'ler seviyelerinde seyrediyor.


MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ'NDE MOTOR HACMİ ÖN PLANDA OLACAK! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

19 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com