Bugun...
ARDA TURAN, FATİH TERİM ARASINDAKİ BUZLARI KİM ERİTTİ?
Tarih: 08.11.2016 14:26
facebook-paylas

A Milli takım aday kadrosu açıklandığında Arda Turan'ın da listede yer almasıyla sorunu kimin çözdüğü tartışması başladı. Rıdvan Dilmen problemi Emre Belözoğlu'nun çözdüğünü söylerken bu kez de Fatih Altaylı'dan farklı bir iddia geldi.Gazeteci Fatih Altaylı, Arda Turan’ın milli takıma geri dönmesinde siyasilerin rolü olduğunu söyledi.

TFF'ye sert çıktı

Herhangi bir TFF yetkilisinin çözebileceği bir olayda Ankara’nın devreye sokulmasını yadırgadığını ifade eden Altaylı, HaberTürk’teki yazısında önemli ifadeler kullandı.

İşte o yazı

İşte Altaylı'nın yazısından dikkat çeken unsurlar:

'Çözemediler çünkü...'

"En başından beri bu işin bu kadar basit olduğunu söyleyip durmuyor muyum? Aslında bu işi hiç sarpa sarmadan TFF'den bir yetkili çözebilirdi. Ama çözmediler. Çünkü kendilerine güvenleri yok."

'Talimat bekliyorlar...'

"Gözleri siyasette. Oradan talimat bekliyorlar. Yahu anladık herkes tırsıyor da, bu kadar basit bir şeyi de artık Ankara'dan beklemeyin kardeşim. Sorumluluk alın çözün. Fakat Türkiye böyle bir ülke. Çok kolay çözülecek şeyler önce sorun yapılıyor, olan olduktan, zarar görüldükten sonra çözülüyor."

'Arda meselesi Rusya ile uçak krizi gibi'

"Ben bu Arda meselesini aynen Rusya ile uçak krizine benzetiyorum. Rus uçağını düşürdük. “Biz düşürdük, emri ben verdim. Bir daha girsin, bir daha düşürürüz” diyeceğine ilk gün Putin'i arayıp “Ya Vladimir kusura bakma. Bizimkiler bir hata yapmış. Suriye uçağı zannetmişler. Hemen tazmin ederiz. Yanlışlık oldu” desek iş bitecek."

'Kusura bakmayın...'

"Hayır öyle yapmıyoruz. Turizmden 10 milyar, Ticaretten 5 milyar dolar kaybediyoruz. Sonra “Kusura bakmayın. Yanlışlıkla düşürdük. Devlet kararı değil, pilotun bilmemneliği” diyoruz. Arda meselesi de aynen böyle."

'Arda takıma dönmüş çünkü...'

"Bırakın Terim'i, kimsenin hayır diyemeyeceği bir kişi vermiş talimatı ve Arda takıma dönmüş."

'Kimin çözdüğü belli...'

"Bu işi kimin çözdüğü belli. Arda ile beraber Selçuk ve Burak da dönmüş ki, Selçuk'un şu anki performansı ile Milli Takım'a alınması da hayli ilginç."

'Yemem!'

"Bu işi çözen siyasettir. Emir komuta zincirinde çözülmüştür bu iş. Kimse bana tersini anlatmasın. Yemem!"


İŞTE FATİH TERİM-ARDA TURAN BARIŞININ PERDE ARKASI! Haberimizi okumak için tıklayın.
Kaynak: CNNTURK.COM

Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

14 Kasım için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com