Bugun...
BEDELLİ ASKERLİK MİLLİ SAVUNMA BAKANINA SORULDU!
Tarih: 09.05.2018 09:07
facebook-paylas

Bu konuda son sözün Cumhurbaşkanı Erdoğan'da olduğunu ifade eden Bakan Canikli, açıklamalara bütün olarak bakılması gerektiğini söyledi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"ÇALIŞMA YOK"

Bedelli askerlikle ilgili gelen bir soru üzerine Bakan Canikli, "Cumhurbaşkanı'mızın açıklaması var, onun dışında başka bir şey yok. O noktadayız, onun dışında bir çalışma söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

SON SÖZ ERDOĞAN'DA

Nurettin Canikli, "İhtiyaçlar ve beklentiler konusunda bir çalışma yapmış mıydınız?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Cumhurbaşkanı’mızın açıklaması son noktadır, bitmiştir. Bu anlamda son söz o. Ama konuşmasına bir bütün olarak bakmak lazım. Bütün olarak baktığımızda... Arkadaşlar artık o da sizin göreviniz... Yorumum diye bir şey yok"

ERDOĞAN EN DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili şunları söylemişti: "Aslında bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil. Böyle bir durum yok. Hele hele bir tarafta Afrin bir tarafta malum Fırat Kalkanı Harekatı bunların olduğu bir dönemde bunu gündemimize almak şehitlerimize gazilerimize onlara karşı bir saygısızlık olur. Ve bu işlerin istismarını yapanlar da çok çok fazla. Hayırlısıyla şu önümüzdeki seçim bitmiş olsun, inşallah başkanlık sistemine geçiş hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır. Ona göre atılması gereken adım varsa bu adımlar o zaman atılır. Ama şu anda böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil."


ERKAN ÇELİK, 7 MAYIS'TA KREP SARAYI'NIN KAPILARINI AÇIYOR! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com