Bugun...
BEŞİKTAŞ'IN HOCASI ŞENOL GÜNEŞ'TEN ÇOK KONUŞULACAK İTİRAFLAR!
Tarih: 15.12.2016 11:52
facebook-paylas

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, kupadaki Kayserispor galibiyeti sonrası konuştu. Deneyimli hoca,

“Böyle bir dönemde futbol ne kadar konuşulabilir; bilmiyorum ama işimizi yapıp hayata devam ettiğimizi göstermemiz gerek. O manada herkes işine gitmeli ve herkes işini yapmalı. Çünkü sokağa teslim olmak da doğru değil. Bu Türkiye’nin sorunu değil sadece dünyanın sorunu. Acı bir olay yaşadık. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Hepimizin başı sağ olsun. Bir an evvel bir araya gelip toparlanmalıyız. Bu akşam da bütün taraftarların birleştiğini gördük. Bunları her zaman yapmamız gerekiyor. Bunu iyi değerlendirip farklı görüşleri bırakıp ortak noktaya gelmeliyiz. Bunun için adım atmamız gerek.

Bu insanlara kıyan insan olamaz. Bunun içinde kim var bilmiyorum. Hangi devletse bunu yaptıran ona karşı tavır almalıyız. Ancak güvenlikle alakalı ise ortam gergin olmazsa onlara da iş düşmeyecek. Anlamıyorum, bu çocuklara bu kötülükleri yapanları da öğretmenler eğitiyor, bunlar nasıl insanlar. Teknolojinin geride olduğu dönemde daha mutluyduk.

Teknoloji ilerledikçe, dünyanın intihar ettiğini düşünüyorum. Bu işi yapanların hastalıklı olduğunu düşünüyorum. Hastalığı ortadan kaldırmak lazım. Nefret ve intikam duygularını artırıyorsun. Belki yararına olan birileri var. Biri varsa bu biz değiliz. Bizim de başımıza gelebilirdi. Yanı başımızda oldu. Mardin, Kayseri, Ankara'da hepsi bizim insanımız. Brüksel'de, Paris'te, Londra'da onlara da üzülüyorum. Onların da üzülmesini beklerim.” açıklamalarında bulundu.


"BİZ, YOKLUKTAN ÇOK ŞEY ÇIKARAN BİR MİLLETİZ"

Şenol Güneş, “Güvenlik her zaman olması gereken şey. Eğitim her şeyin başı. Öğretmenler çok önemli. Eğitimciler iyi eğitilmeli. Birey vatandaş olarak davranış olarak neler yapılması gerekildiği iyi öğretilmesi lazım. Biz de devletimizin yanındayız.

O güvenlik de bizden biri, bizim içimizden. Ben futbolcuyken yarı yarıya birlikteydik statlarda. Kadıköy’de oturuyorum, Fenerbahçeliler de var yanımda. Farklı düşünceler olacak ama ortak değerler de olacak. Böyle krizlerde birleşiyoruz. Ancak bunları her zaman yapalım. Hepimiz katkı yapmalıyız. Biz Kurtuluş Savaşı’nı yapan, yokluktan çok şey çıkaran bir milletiz. Bunun arkasında mutlaka birileri var” ifadelerini kullandı.


"BEN TRABZON'UN KENDİSİYİM"

Trabzon Akyazı’da yapılan stada isminin verilip verilmeyeceği ile alakalı sorulan soruya Şenol Güneş, “Bana da mesaj atanlar oldu resmi bir şey gelmedi. Bu konuda bir şey düşünmedim. Bir yere düşünülüyorsa o düşünene teşekkür edilir ama beklentim olmadı.

İstanbul’da birçok yere ismim verildi. Dolayısıyla Trabzon’da şehirle ilgili taraftar olsun bütün camianın bende emeği var. Eğer benim ismim veriliyorsa onlar adına verilecektir. Zaten ben Trabzon’un kendisiyim. Şehre katkısı olacaksa saygı duyarım. Hiç olumsuz bakmam. Ben unvanların makamların benim üzerimde bir şey olacağını düşünmem. Ben işimi iyi niyetle yapan biriyim. Bu konu gündeme gelirse rahatsız olan biri varsa ben dışında kalır ona yardımcı olurum” dedi.


"BU ÜLKEYİ KİMSEYE KAPTIRMAYIZ"

Çevreye karşı dikkatli olmaları gerektiğini savunan Şenol Güneş, "Bu yaptığımızı her zaman yapalım. Aramıza kötüleri almayacağız. Gerekirse bütün toplumu bilinçlendirip topyekün ayağa kalkmalıyız. Avrupa'nın bilmediği bazı değerlerimiz var. Onlar üst akılda iyi yönetiyorlar. Bunun mutlaka arkasında birileri var, sokaktaki birilerin işi değil. Bu ülkeyi biz kurduk kimseye de kaptırmayız." diyerek sözlerini sonlandırdı.


ŞENOL GÜNEŞ 6-0'LIK YENİLGİ SONRASI NELER SÖYLEDİ? Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

22 Kasım için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com