Bugun...
CEM KARACA ÖLÜMÜNÜN 12. YILINDA ANILDI
Tarih: 09.02.2016 11:06
facebook-paylas

Cem Karaca, ölümünün 12. yılında, Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" gecesi ile anıldı. Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma programında, başta ünlü şarkıcı Erol Evgin olmak üzere, geceye katılan birçok isim Cem Karaca'nın eserlerini seslendirdi.

Anma programına, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Cem Karaca'nın sanatçı dostları Erol Evgin, Mehmet Soyarslan, Melihat Gülses, Grup Gündoğarken, Can Ceyhun Sümer ve sanatseverler katıldı. Gecede, Cem Karaca'nın şarkıları hep bir ağızdan seslendirildi.

"İNSANLARIN DERDİNİ KENDİ DERDİ BİLDİ"

Gecede konuşan Cem Karaca'nın eşi İlkim karaca, "Bir pazar günü, sabaha karşı, son sözü 'Allahuekber' diyerek bu dünyadan göçtü. Çok şarkılar söyledi. Kendi derdini ve başka ülkedeki insanların derdini de kendi derdi gibi bildi. Çok şiirler yazdı, ama son sözü, Allah'ın huzuruna giderken, 'Allahuekber' oldu" dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da, "Cem Karaca 12 Eylül darbelerinin simgelerinden biri oldu. O'nun gelişi, Türkiye'de demokratikleşmenin simgelerinden biri haline geldi. Karaca'nın gelişine en çok sevinenlerden biri de bendim" dedi.

Erol Evgin de, "12 yıl olmuş. Acısı çok taze. Sanki 5 sene olmuş gibi. O taze acının nedeni, çok değerli bir insan olması. Müziğimize çok büyük katkıları olmasıdır. Bir kent ozanı, Türk Pop Müziği'ne çok büyük katkısı oldu" diye konuştu.

Bu arada, "Retrobüs" Grubu, sahnede Cem Karaca'nın birebir taklidini yaparak ünlü sanatçıyı andı.


Cem Karaca'nın Vokalistinden Albüm Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZiN HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Kasım için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com