Bugun...
CUMHURİYET VAKFI'NDA YÖNETİM KAVGASI!
Tarih: 14.10.2016 17:33
facebook-paylas

Vakıfta yaşanan tartışmalar gazete yönetiminin değişmesine yol açacak, kavga büyürse kayyum atanmasına neden olacak gibi görünüyor. Cumhuriyet gazetesini yöneten Cumhuriyet Vakfı'na dair tartışmalar yeni bir boyut kazandı.

Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay Twitter’dan yaptığı açıklamayla, birilerinin isimsiz dilekçeyle Cumhurbaşkanlığı’na başvurduğunu ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Vakfı hakkında yeni bir rapor hazırladığını duyurdu.

"SAYENİZDE KAYYUM ATANABİLİR"

Akın Atalay’ın 10 maddelik açıklaması şöyle:

“Birileri, son çare olarak Beştepe'deki Saray'a gitmişler: Cumhuriyet Gazetesi’nin bu yönetimin elinden alınması için son ümidimiz sizsiniz. Ne olur, devreye girin ve Cumhuriyet Gazetesi’ni bize verin' demişler. Cumhurbaşkanlığı da bu dilekçenin gereğinin yapılması için Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne yollamış.

Saray'dan gelen talimat üzere derhal harekete geçen Genel Müdürlük aynı konuda bir yıl önce denetim yaptıklarını ve rapor verdiklerini unutup, emrin gereğini yerine getirmek için acilen yeni bir rapor düzenlettirmiş. Eskisinin tam tersi. Hukuken bir kıymeti, hükmü yoktur.

Üzüntü verici olan, 'Atatürkçü', 'Yurtsever', 'Cumhuriyetçi' geçinip, bu gazete sayesinde hala itibar gören bazı muhterislerin, hırsının akıllarının önüne geçmesidir. Saray'ın destek ve himayesinde Cumhuriyet Gazetesi yönetimine gelmek için kirli işbirliği hangi aklın ürünüdür? ‘Saray'dan tescilli Atatürkçü Cumhuriyet Gazetesi’ fikriniz enteresan olmuş:-) Sayenizde gazeteye kayyım atayabilirler. Saray'dan himmet, yardım dilenerek, Cumhuriyet Gazetesi’ne müdahale edilmesine fırsat yaratmanız takdire şayan(!), size minnettar olacaklar.

Ammavelakin, gazeteye/vakfa kayyım ya da yönetici olarak sizi atayacaklarına inanacak kadar avanak ya da saf mısınız gerçekten? Saray'ın himayesinde bu gazeteyi ele geçiremezsiniz, izin vermeyiz. Bunun için daha çok skandala, kepazeliğe, çamura batmanız gerekecek."


YÖNETİME KARŞI OLAN İSİMLER

Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay'ın açıklamasında olan "'Atatürkçü', 'Yurtsever', 'Cumhuriyetçi' geçinip, bu gazete sayesinde hala itibar gören bazı muhterislerin, hırsının akıllarının önüne geçmesidir" ifadeleri akıllara bu kişilerin kim olduğu hakkında soru işaretine neden oldu.

Duyumlara göre göre bu isimler, Alev Coşkun ve Mustafa Balbay...

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, daha önce Cumhuriyet gazetesinin kendisi hakkındaki açıklamalarına "Cumhuriyet'i sata sata bitiriyorlar... Küçülme nereye kadar? Cumhuriyet bir Akın'tıya kapılmış gidiyor." şeklinde cevap vermişti.


ATANAN KAYYUM SİLVAN BELEDİYESİNDE 25 KİŞİYE YOL VERDİ! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MEDYA HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com