Bugun...
ERKAN ÇELİK'İN AVUKATINDAN BASIN AÇIKLAMASI!
Tarih: 10.10.2017 12:56  Güncelleme: 10.10.2017 23:20
facebook-paylas

Kamuoyuna,

son iki günde müvekkillerimiz Seda SAYAN ve Erkan ÇELİK hakkında kamuoyunda olumsuz algı yaratma girişimi ile tezahür eden ve yargılamanın mahkemeler dışına çıkarılarak basın yoluyla gerçekleştirilme çabaları karşısında zorunlu olarak ve müvekkillerimizin kişilik haklarını korumak adına bu açıklamayı yapıyoruz.

Öncelikle ve önemle belirtmek isteriz ki müvekkillerimiz aleyhine  verilmiş herhangi bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. Taraflar arasında devam eden çok sayıda dava bulunmaktadır. Konunun açıklık kazanması adına olayları kronolojik olarak tarif edecek olursak;

1. Zekeriya ATAK isimli kişi Zuhal TOPAL’ın programında o sıralar memleketteki şehit cenazelerini gerekçe göstererek eğlenceli ortamı eleştiriyor.

2. Akabinde birden bire Zekeriye ATAK’ın söz konusu programdaki çıkışını, müvekkillerimiz Seda SAYAN ve Erkan ÇELİK’in azmettirmesiyle yaptığına dair beyanlarını içeren bir video internete düşürülüyor. Zekeriya ATAK, bu videoda müvekkillerimizin kendisini aradığını, hatta müvekkilimiz Erkan ÇELİK’in kendisine para dahi gönderdiğini iddia etmiştir.

Bunun üzerine Zekeriye ATAK aleyhine müvekkillerimiz adına suç duyurusunda bulunulmuş; müvekkillerimizin hiçbir suretle Zekeriya ATAK’ı aramadıkları ve para göndermedikleri görülerek Zekeriya ATAK hakkında, müvekkillerimiz aleyhine hakaret suçunu işlediğine dair dava açılmış olup yargılaması İstanbul 55.Ağır Ceza Mahkemesinde halen devam etmektedir.

3. Tüm bu olaylar yaşandıktan ve Zekeriya ATAK hakkında dava açıldıktan sonra Zekeriya ATAK isimli şahış, müvekkilimiz Erkan ÇELİK’in Facebook isimli sosyal medya hesabına ve kullanmış olduğu cep telefonuna 31 Mart 2016 tarihinde numarasını göndererek mesaj atmıştır. Müvekkilimiz de kim olduğunu bilmeden bu şahsı aramıştır. Şahış kendini tanıttıktan sonra müvekkilimize iftira ettiğini itiraf etmiştir. Müvekkilimiz kendisine karakola müracaat etmesini önerdiğinde, Zekeriya ATAK’ın İstanbul’u çok iyi bilmediğini ve korktuğunu söylemesi üzerine müvekkilimiz Erkan ÇELİK, gerekirse karakola birlikte gidebileceğini beyan etmiştir. Müvekkilimizin elinde tüm bunları kanıtlayacak deliller mevcuttur. Hepsi mahkemeye sunulacaktır. Konu bundan ibarettir. Müvekkilimiz Erkan ÇELİK kimseye karşı suç işlememiş, kimseyi de suça azmettirmemiştir.

Önemine binaen belirtmek isteriz ki; iddianamenin düzenlenmiş olması müvekkilimizin bu suçu işlemiş olduğunun kanıtı değildir. Yapılacak yargılamayla müvekkilimizin üzerine atılı suçu işlememiş olduğu delilleri ile kanıtlanacaktır.  Bilindiği üzere hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı olmadığı müddetçe herkes masumdur. Bu sebeple çeşitli yayın kuruluşlarında ve internet sitelerinde sanki müvekkilimiz Erkan ÇELİK hakkında kesinleşmiş bir mahkumiyet hükmü varmış gibi yayın yapılması haksız ve hukuka aykırıdır. Bu yayınlara ilişkin hukuki yollara başvurulacaktır.

Öte yandan müvekkilimiz Seda SAYAN ile ilgili herhangi bir dava açılmadığı halde, adeta onun aleyhine de dava açılmış gibi gerçeğe aykırı yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlara ilişkin de gerekli hukuki yollara başvurulacaktır.

4. Müvekkillerimizin Zekeriya ATAK aleyhine iftira suçundan dolayı şikayetleri mevcuttur. Soruşturma devam etmektedir.

5. Yine taraflar hakkında asliye hukuk mahakemelerinde görülmekte olan manevi tazminat davaları bulunmaktadır. Bu davalar da hali hazırda devam etmekte olup davalarla ilgili verilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır.

10.10.2017


Saygılarımızla,
Av. Altın MİMİR


ÜNLÜ TÜRKÜCÜ'NÜN OĞLU YENİ MOTOSİKLETİYLE ETİLER TURU YAPTI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZiN HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

23 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com