Bugun...
FENERBAHÇE'NİN TARİHİ PARA CEZASI ONANDI!
Tarih: 03.05.2018 19:21
facebook-paylas

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, PFDK tarafından verilen derbi cezalarını onadı. Böylece sarı-lacivertlilerin aldığı 3 maç seyircisiz oynama ve 1 milyon liralık para cezası da onanmış oldu. TFF Tahkim Kurulu, PDFK'nın verdiği cezalara yönelik kararını açıkladı. Yapılan açıklamada PFDK'nın Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine dair verdiği tüm cezaların onandığı belirtildi.

1 MİLYON LİRALIK CEZA

Böylece 1 milyon liralık ceza alan Fenerbahçe bunun yanında aldığı 3 maçlık seyircisiz oynama cezasını da kupada çekecek.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;

"Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin, PFDK'nın 25.04.2018 tarihli E. 2017-2018/927 K.2017-2018/1092 sayılı kararına karşı itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Fenerbahçe A.Ş.'nin taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde kupa kategorisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 53/2. maddesi uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

- Fenerbahçe A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT'nin 52/2. maddesi uyarınca 3 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ve 1.000.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oyçokluğu ile karar verilmiştir."


MURAT BOZ'UN ASLI ENVER'İ UNUTMA TATİLİ! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com