Bugun...
GAZZE'DE HER CUMA OLAY: 1143 KİŞİ YARALANDI!
Tarih: 05.05.2018 09:33
facebook-paylas

Gazze'de 'Büyük Dönüş Yürüyüşü'nde 6. cuma geride kalırken, sadece bugün İsrail askerleri tarafından 149 çocuk ve 78 kadın yaralandı.30 Mart'tan itibaren Filistinli sivillerin Gazze'de sürdürdüğü barışçıl eylemlere İsrail askerleri gerçek mermiyle karşılık vermeye devam ediyor. Orantısız güç kullanan İsrail ordusu, bu cuma 149'u çocuk 78'i kadın bin 143 Filistinli yaraladı.

Gazze'de bin 143 kişi yaralandı

GÖSTERİLERDE BİN 143 KİŞİ YARALANDI

Filistin resmi kaynaklarına göre, sıcak havaya rağmen Gazze sınırında toplanan Filistinli göstericilere İsrail askerleri gerçek ve plastik mermiyle,  göz yaşartıcı bombalarla müdahale etti, bundan yüzlerce gösterici yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanı Sözcüsü Eşref Kudra yaptığı yazılı açıklamada, bugünkü gösterilerde İsrail askerlerinin saldırısı sonucu bin 143 Filistinlinin çeşitli şekillerde yaralandığını belirtti.

Gazze'de bin 143 kişi yaralandı

GAZETECİLERE DE ATEŞ AÇILDI

Yaralananlardan 3'ünün ağır, 93'ünün orta, bin 47'sinin ise hafif şekilde yaralı olduğu dile getirildi.

Yaralananlardan 149'unun çocuk 78'inin ise kadın olduğunu ifade eden Kudra, İsrail askerleri tarafından yaralananlardan 83’ünün gerçek, 38'inin plastik mermi, 12'sinin ise çeşitli şarapnel parçalarıyla yaralandığını kaydetti.

Kudra, sınırda 3 gazeteci ve Filistinlilerin imdadına yetişen ilk yardım ekiplerinden bir sağlık görevlisinin de İsrail askerlerinin hedefi olduğuna dikkati çekti.

Gazze'de bin 143 kişi yaralandı


LASTİĞİN MUCİDİNİN BİLİNMEYEN HİKAYESİ! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com