Bugun...
GÖZLEMCİNİN ALİ PALABIYIK RAPORU TAMAMLANDI!
Tarih: 26.09.2017 14:22  Güncelleme: 26.09.2017 21:24
facebook-paylas

Derbinin gözlemcisi Hamza Işın, Ali Palabıyık'ın sadece Cenk'in penaltı pozisyonunda hata yaptığını söyledi. Gözlemci Hamza Işın'ın derbinin olay hakemi Ali Palabıyık hakkındaki raporu merak konusu olmuştu. Ve raporun ayrıntıları ortaya çıktı.

Hamza Işın'ın raporunda Palabıyık hakkında kamuoyunda tartışıldığı kadar olumsuz ifadeler bulunmuyor. Işın, derbiyi raporda 'çok zor maç' olarak tarif etti. Ali Palabıyık'ın kontrolü kaybetmediğini ve özellikle kartlarında tutarlı davrandığını yazdı.

TÜM KIRMIZI KARTLAR DOĞRU

Hamza Işın'a göre 18. dakikada Medel-Janssen mücadelesinde çalınan penaltı, 41'de Quaresma'nın ikinci sarıdan atılması, 45. dakikada Neto'ya gösterilen kırmızı kart, 85. dakikada Atiba'nın elle oynamasına çalınan penaltı ve kendisinin atılması ile 88. dakikada İsmail Köybaşı'na gösterilen kırmızı kart kesinlikle doğru kararlardı.

TEK HATASI CENK'İN PENALTI POZİSYONU

Şenol Güneş'in oyundan neden atıldığını ve Oğuzhan'ın maç bitimi gördüğü ikinci sarı kartın sebebini de maç bitimi yine hakemlerden öğrenen Hamza Işın, Ali Palabıyık'ı tek bir pozisyonda hatalı buldu.

Bu da Hasan Ali'nin Cenk'e yaptığı harekette penaltı kararı vermemesi... Negredo'nun iptal edilen golünde ise hatalının yan hakem Cem Satman olduğu vurgulandı.

MAKSİMUM 2 HAFTA DİNLENDİRİLECEK

Sonuç olarak Ali Palabıyık'a 7.9 not verildi. Bunun anlamı, maksimum 2 hafta dinlenme.

Ancak MHK Başkanı Yusuf Namoğlu yakın çevresine, böylesi zorlu bir maçta kritik kararlar vermek zorunda kalan Palabıyık'ın Cenk'in penaltı pozisyonu dışında kabul edilebilir yönetim sergilediğini söylediği öğrenildi.

Bu nedenle Ali Palabıyık'ın kızağa çekilmeme ihtimali olduğu kaydedildi.


HAKEME İTİRAZ EDEN ŞENOL GÜNEŞ TRİBÜNE GÖNDERİLDİ! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

24 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com