Bugun...
İŞTE OYA AYDOĞAN'IN CENAZESİNDEN TÜM AYRINTILAR VE TÖREN ÖZETİ!
Tarih: 17.05.2016 10:54
facebook-paylas

Pazar günü sabah hayatını kaybeden Oya Aydoğan’ın cenazesi Cemal Reşit Rey Salonu'nda düzenlenen anma töreninin ardından Levent Camii’ne getirildi. Ünlü oyuncunun cenazesi, ikindi namazına müteakip kılındıktan sonra vasiyet ettiği  Ulus Mezarlığı'na defnedildi.Sanatçının oğlu Gurur, camide taziyeleri kabul etti. Cenazeden iki saat önce taziye alanının olduğu alana gelen Bülent Ersoy’un üzgünlüğü yüzünden okunuyordu.Tabutu karanfiller ve güllerle donatılan Oya Aydoğan'ın cenazesinde sanat dünyasından dostlarıyla sevenleri yoğun ilgi gösterirken, cami avlusunda kimi zaman izdiham oluştu. Müjde Ar “Yeri dolmaz sanatçılar birer bire gidiyor. Mükemmel bir insandı, hiç kendini düşünmezdi. Hep iyilik düşünürdü, melek gibi bir insandı” diye konuşurken, Kerem Alışık ise “Çocukluğumdan beri tanırım. İyi aile dostumuzdu. Ben gençlik yıllarına da şahit oldu. Tarif edilemez bir insandı. Acımız büyük” sözlerini kullandı.Cenazeye Bülent Ersoy, Ferdi Tayfur, Kadir İnanır, Orhan Gencebay, Muhterem Nur, Müjde Ar, Nuri Alço, Çelik, Kerem Alışık, Linet, Nur Yerlitaş, Işın Karaca, Ahu Tuğba, Ceylan, Mehmet Ali Erbil gibi isimler katıldı. Tabutu karanfiller ve güllerle donatılan Aydoğan'ın için sanat camiasından dostları tabutun başında dua etti. Aydoğan, ikindi namazı sonrası vasiyeti gereği Ulus Mezarlığı'nda toprağa verildi. Sanat dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı cenazede Bülent Ersoy, bitkin haliyle görüntülendi.Aydoğan'ın cenazesinde bir de ilginç sürpriz gelişme yaşandı. Aydoğan'la bir dönem küs olduğu Fahriye Evcen'in cenazeye katılması dikkat çekti. Küs olduğu sanatçının cenazesine katılan genç oyuncu “Çok üzgün bir gün. Erken gelen bir ölüm. Şok oldum. Hiç konduramadığım, yakıştıramadığım bir ölüm. Oya abla ile bir projemiz olmamıştı ama isterdim. Duyduğumda şok oldum, hiç konduramadım” dedi. Evcen, Türkiye'de şöhret olup tanınmasına sebep olan Aydoğan'la son birkaç yıldır küstü.

Dün sabah hayatını kaybeden Oya Aydoğan’ın cenazesi Cemal Reşit Rey Salonu'nda düzenlenen anma töreninin ardından Levent Camii’ne getirildi.
Ünlü oyuncu ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından vasiyet ettiği Ulus Mezarlığı'na defnedilecek. Sanatçının oğlu Gurur, camide taziyeleri kabul ediyor. Oya Aydoğan'ın cenazesi Levent Camii'ne getirildi. Cenaze törenine yoğun bir katılımın olduğu ve tabutun karanfillerden görülmediğini söylemek mümkün.Törende duygularını paylaşan Orhan Gençebay şunları söyledi; "Yani konuşacak çok şey var... Herkesi çok sevdiğini bildiğim için, biz de onu çok seviyoruz. Sözü çok uzatmıyorum ve baş sağlığı diliyorum."Orhan Gencebay'ın eşi Sevim Emre ise yakın arkadaşı Oya Aydoğan'a  ölmeden önce yazdığı mektubu gözyaşları içinde okudu. İşte Emre'nin yazdığı o duygusal mektup;"Canım Oya'm neden yazıyorum? niye yazıyorum? bilmiyorum.. Çaresizim, üzgünüm. Düşünüyorum da kaç yıldır Oya gibi işledik dostluğumuzu. Kâh güldük güzel günlerde kâh ağladık. Sen hep yanımızdaydın. Vefalıydın, benim can dostumdun. Bu mektup senin için. İnşallah iyileştiğinde sen de okuyacaksın hayat böyle işte ne olacağını asla bilemiyor insan aslında sevdiklerine duygularını söylemeli hiç bir şeyi ertelememeli ama sen benim seni ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun değil mi? Benim oy oyum iyileşeceğine canı gönülden inanmak istiyorum bir hafta oldu. Sen uyuyorsun kötü hiç bir yorumu duymak istemiyorum kulaklarımı tıkadım soran gözlerle doktorların gözünün içine bakıyorum içimden bir ses sabır diyor da kendime soruyorum ben nasılım? Nasıl mıyım bilmiyorum. Canım hem üzgünüm, hem umutluyum hem de çok korkuyorum. Günlerdir dua ediyorum yalvarıyorum Rabb'ime seni ailene yavruna sevdiklerine ve bizlere bağışlasın diye.Çığlıklarım boğazımda düğümleniyor. Gözyaşlarım içime akıyor. "Karamsarlık korkaklıktır." diye bir söz duymuştum. Aynı ruh hali içindeyim ama yine de içim umut dolu. Senin adına canım Oya'm. Dost düşman kötü günde belli olur derler. Nasıl dost biriktirmişsin, soğuk hastahane koridorlarında gördüğüm yüzlerce tanıdık tanımadık yüz herkes senden iyi bir haber almak için burada soran gözlerle. Endişeyle bakıyorlar. Çaresiz binlerce gönül dostumun duaları içimi ısıtıyor. Yoğun bakımın önünde oradan gelecek müjdeyi bekliyorum. Senin iyi olman sağlıkla uyanman için Rabbim'den şifa isteyenlerin nefeslerini Rabbim'e seslenişlerini duyuyorum. İnşallah o güzel gözlerindeki sevinç gözyaşlarıyla bize doğru koştuğunu göreceğim. Sen yeter ki hayata sımsıkı sarıl. Bırakma seninle yine dertlerimizi mutluluklarımızı paylaşacağız ve sen bana yine 'Sevimişkom' diyeceksin. Eksik kalan yanım tamamlanacak ve biz yine hep birlikte yürüyeceğiz. Bu hayat yolunu acıları geride bırakıp unutarak.."Halil Ergün de törende yaptığı kısa konuşmada "Bana en çok şefkat gösteren arkadaşım Oya idi" dedi. Gözyaşları içerisinde konuşması tamamlayan Ergün "Onu çok özleyeceğim" dedi.

9 gündür yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veren ünlü oyuncu Oya Aydoğan'ın beyninde oluşan ödem sonrası yapılan tedaviye cevap vermeyerek, tedavi gördüğü hastanede dün saat 07.15'te hayatını kaybetti. 59 yaşındaki Aydoğan için ilk tören saat 14.00’da Cemal Reşit Rey'de gerçekleşecek.Burada yapılan tören sonrası Aydoğan ikindi vakti Levent Camii'nde kılınacak namaz sonrası sonsuzluğa uğurlanacak. Ünlü sanatçının oğlu Gurur Aydoğdu, annesinin Ulus Mezarlığı'nda toprağa verilmek istediğini söyleyerek vasiyetine uyacaklarını açıkladı.


ŞOK HABER: OYA AYDOĞAN'IN CENAZESİNDE FAHRİYE EVCEN KRİZİ! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZiN HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

20 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com