Bugun...
KANİMASİ'DE PEŞMERGE, PKK'YA GÖZ MÜ YUMDU?
Tarih: 03.10.2017 12:17  Güncelleme: 03.10.2017 14:59
facebook-paylas

Irak'ın kuzeyindeki Kanimasi'de 18 yıldır Türk üssü bulunuyor. Peşmerge korumasındaki bölgede ilk kez saldırı oldu ve 1 asker şehit edildi.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nin karşı tarafında yer alan Kuzey Irak’ın Kanimasi bölgesinde terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada 41 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Acar, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in silah arkadaşıydı.

Kanimasi'de Peşmerge, PKK'ya göz yumdu

PEŞMERGE'DEN PKK'YA DESTEK ŞÜPHESİ

Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik'e göre Ankara, saldırının gerçekleşmesinde Peşmerge desteğinden şüpheleniyor:

Zaho gibi Batufa ve Kanimasi’de 18 yıldan bu yana Türkiye’nin koordine birimleri bulunuyor. Kanimasi’de şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir komando taburu konuşlu.

Habur’dan Kanimasi’ye kadar olan yolda sürekli bir askeri trafik var. Kanimasi’deki taburun lojistik ihtiyaçları da yıllardır, düzenli olarak bu yol kullanılarak karşılanıyor.

YOLU PEŞMERGE KORUYOR

Bu yolun güvenliği yıllardır Peşmerge tarafından sağlanıyor. Yol üzerinde, Barzani yönetimine bağlı Peşmerge güçlerinin güvenlik kontrol noktaları ve yola hakim tepelerde karakolları bulunuyor.

BUGÜNE KADAR SALDIRI OLMADI

Peşmerge’nin denetiminde olan ve yıllardır askeri konvoyların sürekli gidip geldiği bu güzergahta, bunca yıldır TSK unsurlarına yönelik herhangi bir saldırı olmamıştı.


ÖMER HALİSDEMİR'İN SİLAH ARKADAŞI YAHYA ACAR ŞEHİT OLDU! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

18 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com