Bugun...
KANSER TEDAVİSİ GÖREN HARUN KOLÇAK ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞTU!
Tarih: 22.12.2016 10:30
facebook-paylas

Usta şarkıcı Harun Kolçak, ünlü isimlerle seslendirdiği "Çeyrek Asır" albümüyle, hayranlarının karşısına çıktı. 7 aylık süreç sonrası ilk konserini Beyoğlu Jolly Joker'de  veren Kolçak, sahne öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Kolçak, yeniden sahneye çıktığı için dünyanın en mutlu insanı olduğunu belirterek, "Sahneyi çok özledim. Sahnede insanlarla beraber, bütün bestelerimi hep bir ağızdan söylemeyi özledim. Hastanede de bunu düşünüyordum. Yani gerçek anlamda yaşadığımı sanırım ben sahnede idrak ediyorum." dedi.Kolçak, prostat kanseri tedavisi gördüğü günlere de değinerek, "7 ay bir süreç geçti. Çok zordu tabii ama çok da faydalarını gördüm sonradan. Daha bir insan oldum, adam oldum. Daha akıllandım. Yaşandığı anda çok zordu gerçekten ama beni güzel bir yerlere taşıdı o süreç. Beni hayata bağlayan şey müzikti. O da bana çok ilahi geliyor. İnançlarımla çok örtüşüyor zaten. Müzik yani başka bir şey değil. Bir de babam." ifadelerini kullandı.Harun Kolçak, müzikle tedavinin iyileştirici gücüne işaret ederek, "Müziğin frekansının sizi bir şekilde etkilemesi doğal." değerlendirmesinde bulundu.7 aylık süreçte hiç sanatçı dostları ve hayranları tarafından ziyaretçi akınına uğrayan Kolçak,  "İlk bir buçuk ay ben komadaydım. Hiçbir şey hatırlamıyorum ama çok gelen olmuş. Bir tek Çelik'i hatırlıyorum.Ayak ucumda dua ediyordu. O bana çok ilginç geldi herhalde. Beyin onu öyle bir kaydetmiş ki Çelik'i bir tek onu hatırlıyorum. Uzun saçları ile elleri açık dua ediyordu. Kendime geldiğimde sorduğum ilk şeylerden biri oldu. Yanımdakilere sordum , 'Çelik yanımda dua etti mi yoksa hayal mi gördüm' diye. Çünkü çok ağır ilaçlar ağrı kesiciler veriliyor tabii uyumam ve acı çekmemem için.O dua ediyormuş, gelip gelip. Beni yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Zor bir süreçti."  Basın mensupları sohbeti sırasında ayakta durmak zorlandığı görülen sanatçı, bu duruma da açıklık getirdi. " Yatakta yattığım uzun süre zarfında bacak kaslarımda erime ve zayıflama olmuş, bunu da zamanla atlatacağım. Sahnede çok ayakta durmak bu beni biraz yoruyor ama oturarakta şarkılarımı söyleye biliyorum. " dedi."Çeyrek Asır" albümünün ikincisi çıkarmayı düşündüğünü söyleyen Harun Kolçak'a " Gönlünüzde yeni albümünüzde yer almasını istediğiniz bir isim var mı? " sorusuna "Sezen Aksu ile haftada neredeyse bir kaç kere görüşüyoruz. Onunda bazı rahatsızlıkları var.

Babasını da yalnız bırakmamak için İzmir'e gidiyor. Sezen'in olmasını çok isterim ama tabiki buna onunda evet demesi lazım. Hatta bana geçenlerde al pılını pırtını gel biraz bende kal dedi. Zaten gidip Sezen'de kalırsa muhakkak yeni besteler çıkar . Ben daha teklif etmedim. Zaten geçtiğimiz pazar yapıldı yeni albümün anlaşması, şuan 3 kişi ile anlaşıldı. " cevabını verdi. 


"Dualarım Yoluna" isimli şarkıyı birlikte yorumlayan Çelik ise çok mutlu olduğunu belirterek, "Uzun bir aradan sonra verdiği ilk konser olduğu için ona destek olmaya, moral vermeye geldik. Keyfinin yerinde olduğunu biliyoruz. Bilet satışları harika, morali yerinde, sağlığı sıhhati, afiyeti yerinde." ifadelerini kullandı.Çelik, diğer sanatçı arkadaşlarıyla Kolçak'a destek amacıyla geldiklerini vurgulayarak, "Bugün Harun'un günü. Ona destek olduğumuzu bilmesi yeterli.

Ona başarılar diliyorum. Uzun yıllar sağlık sıhhat, afiyetle, bereketle, çok güzel bir kariyer diliyorum." dedi."Gir Kanıma"yı İrem Derici, "Korkuyorum"u Zara, "Bile Bile"yi Aşkın Nur Yengi, "Gitme Seviyorum" şarkısını ise Tan Taşçı ile yorumlayan sanatçı, "Haketmedim Ayrılığı" ve "Müptelayım Sana" gibi sevilen şarkılarını da hayranları için seslendirdi.


HARUN KOLÇAK'TAN İLK FOTOĞRAF! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MÜZiK HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting
1
SOZ
STAR TV %7.89
2
CUKUR
SHOW TV %7
3
SURVIVOR
TV8 %6.7
4
YASAK ELMA
FOX TV %5.52
5
SOZ (OZET)
STAR TV %5.32
6
FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA HABER
FOX TV %4.96
7
CUKUR (OZET)
SHOW TV %4.07
8
YASAK ELMA (OZET)
FOX TV %3.7
9
SIYAH BEYAZ ASK
KANAL D %3.4
10
SURVIVOR EKSTRA
TV8 %3.08

23 Nisan için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com