Bugun...
KARS'TA PKK'NIN 4 SIĞINAĞI ELE GEÇİRİLDİ!
Tarih: 10.10.2017 09:40
facebook-paylas

Kağızman'da terör örgütü PKK'ya ait 4 sığınakta, el yapımı patlayıcılar, malzemeler ile çeşitli örgütsel dokümanlar bulundu.

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Çemçe kırsalında terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi ve faaliyetlerinin sonlandırılması amacıyla bir süre önce başlatılan operasyon devam ediyor.

OPERASYONDA ELE GEÇİRİLENLER

Operasyon kapsamında örgüt mensuplarının barınabileceği alanlarda yapılan araştırmada 4 sığınak tespit edildi. Sığınaklardaki aramada el yapımı patlayıcılar, tüfek, örgütsel doküman ve çok miktarda yaşam malzemesi bulundu.

Kars'ta PKK'nın 4 sığınağı ele geçirildi

17 FARKLI NOKTADA ARAMA

Valilikten yapılan açıklamada ise güvenlik güçlerince Kağızman ilçesinin Çemçe kırsalında, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Ece operasyonunun düzenlendiği belirtildi.

Operasyon kapsamında 17 farklı noktada yapılan arazi taramasında çeşitli patlayıcı maddenin ele geçirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "4 sığınak, kullanılmaya hazır 5 el yapımı patlayıcı düzeneği, çok miktarda patlayıcı madde ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda çeşitli malzeme, TNT, C-4, amonyum nitrat, mazot, gübre, akü, tüp, pil, elektronik düzenek, fünye, kablo, bidon, mavzer, 2 antitank roket mühimmatı, 4 sevk fişeği, bir kalaşnikof şarjörü, araç telsizi, 5 el telsizi, çok sayıda örgütsel döküman, muhtelif yaşam malzemesi ve gıda maddesi ele geçirilmiştir."

Kars'ta PKK'nın 4 sığınağı ele geçirildi

Kars'ta PKK'nın 4 sığınağı ele geçirildi

Kars'ta PKK'nın 4 sığınağı ele geçirildi

Kars'ta PKK'nın 4 sığınağı ele geçirildi

Kars'ta PKK'nın 4 sığınağı ele geçirildi


AYDIN'DA 48 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

24 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com