Bugun...
KATALONYA BAĞIMSIZLIĞINI İLAN EDECEK Mİ?
Tarih: 04.10.2017 16:59  Güncelleme: 04.10.2017 17:01
facebook-paylas

İspanya'nın karşı çıkmasına ve anayasaya aykırı olmasına rağmen referandum yapan Katalonya'nın Özerk Yönetim Başkanı Puigdemont, "Bu haftanın sonu veya önümüzdeki haftanın başında harekete geçeceğiz." ifadelerini kullandı.

Carles Puigdemont, İspanya'daki merkezi hükümetin duruma müdahale ederek Katalan hükümetinin kontrolünü ele geçirmesi durumunda ne yapacakları sorusuna ise "Bu her şeyi değiştiren bir hata olur." yanıtını verdi.

Katalonya bağımsızlığını ilan edecek

"REFERANDUM YASADIŞI"

İspanya Kralı 6. Felipe ise Salı akşamı gerçekleştirdiği konuşmada Katalonya'da düzenlenen bağımsızlık referandumunun örgütleyicilerini kınadı ve bu kişilerin yasayı çiğnediğini söyledi.

Televizyondan halka seslenen Kral Felipe, İspanya'daki durumun "son derece ciddi"olduğunu belirtirken birlik çağrısında bulundu ve ekledi:

"Referandumu örgütleyen Katalan liderler devletin gücüne saygı göstermiyor. Hukukun üstünlüğüne ve demokrasinin ilkelerine zarar verdiler."

Katalonya bağımsızlığını ilan edecek

KRAL'DAN NET MESAJ

Kral Felipe, Katalan toplumunun bölünmüş olduğunu söyledi ve yaşananların hem zengin otonom bölge Katalonya'nın hem de İspanya'nın tümünün ekonomisine zarar verebileceği uyarısında bulundu.


SERDAR ORTAÇ'IN EŞİ CHLOE'DEN, İÇ ÇAMAŞIRI MARKASI İÇİN SEKSİ POZLAR! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

24 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com