Bugun...
KEDİCİKLER İNCELEMEYE ALINDI, GERÇEK ORTAYA ÇIKTI!
Tarih: 12.01.2016 17:00  Güncelleme: 12.01.2016 17:16
facebook-paylas

Adnan Oktar’ın sahibi olduğu A9 televizyonunda yayınlanan programla ilgili olarak RTÜK inceleme başlattı. İncelemede, RTÜK’e gönderilen ‘beğeni bildirimlerinin’ aynı IP üzerinden, farklı isimlerle yapıldığı ortaya çıktı.

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), 5 Ocak 2015 tarihli vatandaş bildirimleri raporuna göre kurum çağrı hattı, web sayfası ve RTÜK mobil aracılığı toplam 622 bildirim yapıldı.Rapora göre, “en beğenilen program”, Adnan Oktar’ın sahibi olduğu A9 televizyonunda kamuoyunda “Kedicikler” olarak bilinen kadınlarla gerçekleştirilen “Adnan Oktar ile Sohbetler” adlı program en beğenilen yayın seçildi.
Milliyet Gazetesi’nden Önder Yılmaz’ın haberine göre, böylece program beğeni rekoru kırmış oldu. Rapora göre 622 başvurudan 317’si beğeni düşüncesini dile getirirken, bunların 275’ini Adnan Oktar’ın bulunduğu program aldı. Program için beş kişinin ‘genel ahlaka aykırı’ yönünde başvuru yaptığı belirtildi.

Bunun üzerine, RTÜK A9 kanalının 20 Kasım 2015 ile 7 Ocak 2016 tarihleri arasındaki vatandaşların ‘beğeni’ bildirimlerini geriye dönük olarak incelemeye aldı.

RTÜK’ün Kamuoyu, Yayın araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanlığı hazırladığı raporda böylece gerçek ortaya çıkmış oldu. Raporda, Adnan Oktar’ın programı için yapılan beğeni başvurularının “aynı IP numaraları üzerinden farklı isimlerle” yapılığı ifadesi yer aldı.


ADNAN OKTAR, RUS GÜZELDEN GÖZLERİNİ ALAMADI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MEDYA HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

15 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com