Bugun...
KONYA - KARAMAN ARASI 40 DAKİKAYA DÜŞÜYOR!
Tarih: 13.03.2018 17:54  Güncelleme: 14.03.2018 09:07
facebook-paylas

Konya - Karaman arası yolculuğu 40 dakikaya indirecek Yüksek Hızlı Tren Hattı'nda ilk test sürüşü yapıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Konya - Karaman arasında hizmet verecek hızlı tren hattında test sürüşü gerçekleştirdi. Bakan Arslan, hat üzerinde bulunan Çumra hızlı tren şantiyesinin ardından Konya Kayacık Lojistik Merkezi inşaatı ve yüksek hızlı tren gar şantiyesinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

KONYA ÜZERİNDEN İSTANBUL'A GİDİLEBİLECEK

Arslan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Konya - Karaman hızlı tren hattının hizmete açılmasıyla yolcuların Konya üzerinden İstanbul'a rahatlıkla gidebileceğini söyledi.

Konya - Karaman arası 40 dakikaya düşüyor

ENGELSİZ İSTASYONLAR

Konya - Karaman hattı üzerinde bulunan istasyonların tamamını engelsiz hale getirdiklerini aktaran Arslan, "Yani engellilerimiz istasyonları engelsiz bir şekilde kullanabilecek. Gerek yürüyen merdiven ve engelli asansörleri, gerekse diğer sistemlerin tamamı kurulmuş durumda." dedi.

Konya - Karaman arası 40 dakikaya düşüyor

KONYA - KARAMAN ARASI 40 DAKİKA

"Konya - Karaman arası 78 dakika sürüyor. Hattın açılmasıyla bu süre 40 dakikaya düşecek" diyen Arslan, Konya yüksek hızlı tren garının 29 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacağını belirterek, "Konya yüksek hızlı tren gar inşaatımızın yüzde 30'u bitmiş durumda. Proje bedeli ise 67 milyon liradır. İnşallah bu yıl içerisinde burayı bitireceğiz, Konyalılara ve Konya'ya gelen misafirlerimizin hizmetine sunmuş olacağız." diye konuştu.

Konya - Karaman arası 40 dakikaya düşüyor

YIL İÇİNDE TAMAMLANIP HİZMETE AÇILACAK

Konya Lojistik Merkezi'nin de yüzde 30'unun tamamlandığını söyleyen Arslan, 1 milyon metrekare alana kurulan ve 1 milyon 700 bin ton yük kapasitesine sahip olan merkezi yıl içerisinde tamamlayarak hizmete açacaklarını ifade etti.


MURAT DALKILIÇ MEKÂNDA GÜZELLERLE BASILDI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

21 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com