Bugun...
"KUDÜS İÇİN DİRENEN FİLİSTİNLİLERE SAHİP ÇIKAN YOK"
Tarih: 17.12.2017 08:09
facebook-paylas

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararı sonrası Filistinlilerin neden büyük gösteriler yapmadığını değerlendirdi. Habertürk'te Senem Toluay Ilgaz'ın sunduğu Gündem programında Kudüs krizi konuşuldu.

Programın konuklarından, Ortadoğu coğrafyasında birçok bölgede gazetecilik yapan, TRT'de çalıştığı dönemde İsrail'in Gazze yıkımına şahit olan ve bunu dünyaya aktaran isimlerden Mehmet Akif Ersoy, Filistinlilerin Kudüs konusunda beklenen tepkiyi neden vermediğine değindi.

"KUDÜS'TE SOKAĞA ÇIKMANIN BEDELİ BÜYÜK"

"Filistinliler şunu biliyor; tutuklandıklarında yanlarında kimse yok. Fetih Hareketi, 15-20 güne avukat tutabilirse bir şey yapabiliyor, yoksa da zaten yapamıyorlar. Öldürüldüklerinde ve direndiklerinde yalnızlar."

"İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan çıkan bir ses motivasyon kaynağı oldu, ama somut şeylerden bahsediyoruz. Kudüs'te neden çok büyük gösteriler olmadı?.. Kudüs'te sokağa çıkmanın büyük bedeli var, başka yerde çıkmaya benzemez."

"Şam Kapısı önünde sadece ayakta duran, ayağı alçıda bir çocuğu İsrail askerleri üzerini aradı, tartaklayıp götürdü, ona bile tahammül edemediler. Bize de görüntü çektik diye saldırdılar."

"ULUSLARARASI TOPLUMDAN SAHİP ÇIKAN YOK"

"Çocuk oradan götürüldükten sonra İsrail askerleri akşam eve geliyor... Sadece bir direkte 12 kamera var, diğer direkte 6 kamera.. Sadece Sütun Kapısı önünde. Bir ara 15 Filistinli toplanmış, enson kameralara poz vererek slogan attılar. Zaten akşam hepimizi alacaksınız, bari olan oldu, gidelim diye."

"Şimdi alındıklarında da uluslararası toplumdan yanlarında duran yok. O yüzden, Kudüs'te gösteri yapmanın çok büyük bedelleri var."


MERKEZ BANKASININ KARARI DOLAR'I YÜKSELTTİ! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

26 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com