Bugun...
KUZEY IRAK, SINIR KAPILARI VE HAVALİMANLARININ BAĞDAT YÖNETİMİNE TESLİM ETMİYOR!
Tarih: 27.09.2017 14:11  Güncelleme: 27.09.2017 19:03
facebook-paylas

Kuzey Irak Yönetimi, sınır kapıları ve havalimanlarının Bağdat yönetimine teslim edilmesi talebini geri çevirdi. Başbakan İbadi yönetimindeki Bağdat, dün gümrük memurlarını sınır kapılarının Kuzey Irak yönetiminden teslim alınması için göndermişti.

BARZANİ YÖNETİMİ REDDETTİ

Havalimanları ve sınır kapılarının Irak yönetimine teslim edilmesi için 3 gün süre verilen Kuzey Irak, bugün cevabını verdi ve Bağdat'ın taleplerini reddetti.

BAĞDAT, ULUSLARARASI UÇUŞLARI YASAKLADI

Hemen karşılık veren Bağdat, Kuzey Irak'a uluslararası uçuşları yasakladı. Lübnan Havayolları Irak'ın kararına uyacağını duyurdu.

IKBY'den Bağdat'a ret

3 GÜN SÜRE VERİLMİŞTİ

Bağdat yönetimi IKBY'ye kamu alanları ve havalimanlarının merkezi yönetime teslim edilmesi çağrısında bulunmuş, herhangi bir hamleden önce de Erbil yönetimine 3 gün süre tanımıştı.

IKBY'den Bağdat'a ret

SINIR KAPISI GİRİŞİMİ

Bağdat yönetimi, dün de Habur Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan İbrahim Halil Gümrük Kapısı'nın alınması konusunda adım atmıştı.

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi; "Bağdat yönetimi, Habur'un karşısındaki İbrahim Halil Gümrük kapısını IKBY' den teslim almak üzere 41 memurunu görevlendirdi." açıklamasıyla bu adımı duyurmuştu.


TALİP KARAMAHMUTOĞLU İMZALI MEZARCI FİLMİ, MİLANO'DA FİNALE KALDI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

14 Kasım için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com