Bugun...
MURAT BOZ'UN ŞARKISI ÇALINTI ÇIKTI!
Tarih: 22.03.2018 08:56
facebook-paylas

Murat Boz'un söylediği, yazarı Fettah Can olarak görünen Özledim şarkısı çalıntı çıktı. Uğur Bayar ikiliye açtığı davayı kazandı.

Murat Boz'un Şans isimli albümünde yer alan ve yazarı olarak Fettah Can'ın göründüğü Özledim şarkısı için mahkemeye giden Uğur Bayar, davayı kazandı. Mahkeme, Boz ve Can’ın 3’er bin TL maddi ve 10 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Murat Boz'un şarkısı çalıntı çıktı

ŞARKI BENİM DİYEN BAYAR DAVA AÇMIŞTI

Üç yıl önce şarkıcı ve bestekar Uğur Bayar, Fettah Can'ın yazdığı ve Murat Boz'un söylediği 'Özledim' şarkısının kendisine ait olduğu iddiasıyla, avukatı Serkan Toper aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak dava açtı.

Murat Boz'un şarkısı çalıntı çıktı

İKİLİ MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT ÖDEYECEK

Dava dilekçesine göre Bayar; 'Dünya' isimli eserinin 2006 yılında çıkardığı 'Hak Etmedim' adlı albümünde yer aldığını belirtti. Kendi şarkısının, Dokuz Sekiz Müzik şirketi tarafından çıkarılan Murat Boz'un 'Şans' isimli albümünde, 'Özledim' isimli şarkısında izinsiz kullanıldığını belirten Bayar; şarkının söz yazarı olarak kendisinin yerine Fettah Can'ın gösterildiğini iddia etti.

Uğur Bayar, ikiliye açtığı tazminat davasını kazandı. Mahkeme, Boz ve Can’ın 3’er bin TL maddi ve 10 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.


NESLİHAN ATAGÜL DE MAKYAJSIZ GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞAN ÜNLÜ İSİMLER ARASINA KATILDI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZiN HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

21 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com