Bugun...
MURAT KEKİLİ'NİN BİR YILDA 22 KONSERİ İPTAL OLDU!
Tarih: 01.02.2016 19:41
facebook-paylas

Şarkıcı Murat Kekilli, Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği konserde hayranlarıyla buluştu.
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen konser sonrası AA muhabirine açıklamada bulunan Murat Kekilli, Zeytinburnu'nda daha önce de konser verdiğini belirterek, "Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'a teşekkür ediyorum. Zeytinburnu'nda çok güzel bir sahne ve dinleyici kitlesi var, her buluşmamızda hep birlikte coşku dolu bir gece yaşadık" dedi.


Kekilli, konserlerin sanatçılar için önemine dikkati çekerek, "Sanatçılar için albüm yapmak artık çok sıkıntılı bir şey çünkü satışlarından bir gelir elde edemiyoruz. Müzik yapmaya devam ediyoruz, internet üzerinden şarkılarımızı tanıtmaya çalışıyoruz. Konser organizasyonları ile dinleyicilerle buluşma imkanımız oluyor" diye konuştu.


"TERÖR BELASI YÜZÜNDEN 22 KONSERİM İPTAL EDİLDİ"


Dünyadaki global krizin ve Türkiye'deki "terör belasının" sanatçıları çok etkilediğini ifade eden Kekilli, terör nedeniyle son bir yılda 22 konserinin iptal edildiğini kaydetti.
Kekilli, müzik sektöründen geçimini sağlayan insanların terör yüzünden zor zamanlar geçirdiğini aktararak, "Sanat camiasına ivedi çözümler getirilmesi gerekiyor. Bizim bu sıkıntılarla değil, müziğimizle uğraşmamız lazım. İnsanlara vereceğimiz mesajlar var ve bu mesajlara bugünkü kadar ihtiyaç duyulan başka zamanlar bilmiyorum. Dünya istim üstünde, coğrafyamız da öyle. İnsanları barışa, güzelliğe, iyiliğe yöneltecek sanatçılara, yazarlara, müzisyenlere çok ihtiyaç var" değerlendirmesinde bulundu.
Zeytinburnu'nda gerçekleşen konserinde, salonda farklı görüşten birçok insanın bulunduğuna işaret eden Kekilli, "Herkes aynı görüşü paylaşacak diye bir şey yok ama müzikle herkes stresini atıyor ve hep birlikte vakit geçiriyor" dedi."SANATÇILAR AĞZINDAN ÇIKAN SÖZLERE DİKKAT ETMELİ"


Şarkıcı Kekilli, ülkelerin zor zamanlarında insanlarla buluşturulan sanatçıların duruşlarının öneminin altını çizerek, şu değerlendirmeyi yaptı:
"Kaos zamanlarına sanatçının ağzından çıkacak her söz çok önemli. İnsanları ötekileştiren, başkalaştıran değil, sağduyu, birlik, beraberlik, iyilik, güzellik kavramlarının mesajını veren sanatçıların sahnelerde olması gerekiyor. Kaostan beslenen sanatçılarla topluma güzel mesajlar vermek mümkün değil. Bu manada belediyelere ve üniversitelere çok iş düşüyor, seçimlerini çok iyi yapmak zorundalar."

 


MURAT KEKİLLİ ÖZGECAN'IN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNE GİTTİ Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MÜZiK HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

21 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com