Bugun...
SABRİ SARIOĞLU ÇOK SERT KONUŞTU!
Tarih: 11.03.2015 21:37
facebook-paylas

Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu, takım kaptanı Selçuk İnan'la arasında problem olduğu, bu nedenle de Fenerbahçe maçında birbirlerine pas vermedikleri iddiası üzerine bir açıklama yaptı. GS TV'ye konuşan tecrübeli futbolcu, iddiaların doğru olmadığını belirtip şunları söyledi:

"Öncelikle şunu söylemek istiyorum, çıkan bu tip haberlere normalde cevap verme taraftarı değilimdir. Çünkü bu habelerin asılsız olduğunu herkes biliyor. Ancak son 2-3 gündür abartıldı. Yalan üstüne yalan, abartı üzerine abartı. Hayretler içerisinde bakıyorum, çünkü yıllardır senaryoları yeniden yaşıyoruz. Hamza hocamızın gelişiyle birlikte mükemmel bir ivme yakalamışken, alınan bir mağlubiyetten sonra şampiyonluğun en büyük adayı Galatasarayı aşağı çekmek için yazılan senaryolar bunları biz yıllardır yaşıyoruz.

Ligde lideriz herkes bizi aşağı çekmeye çalışıyor ancak biz kenetlendikçe büyüyen bir aileyiz bir bütünüz, biz futbolcular olarak camia olarak şampiyonluğa baş koymuşuz.

Fenerbahçe maçına gelecek olursak... Güzel bir maç oldu. Bizim de onların da net pozisyonları vardı, ama kaybettik, yapacak bir şey yok. Biz maça kazanmak için çıktık. Galatasaray'ın fıtratında kaybetmek yoktur ama malesef kaybettik.

Maçla ilgili abuk subuk haberler çıktı; yok Selçuk’a pas vermemişim. bilerek pas atmadım şeklinde. Tamamen yalan. Biz Selçuk'la 14-15 yaşından beri tanışırız. Genç milli takımda beraberdik. Biz bu yola baş koyduk.

O pozisyonda Selçuk veya Sneijder'e atma şansım vardı; ben Sneijder'i tercih ettim. İsmi Ahmet'tir, Mehmet'tir, ben isme göre pas atmamazlık yapmam. Ben Galatasaraylıyım, buranın evladıyım. kimse bunlarla bana gelmesin, iftira atmasın. Saçma şeyler... Orada da Sneijder'i tercih ettim, sonra da geldi döndü top, gol oldu. Olabilir, herkes hata yapabilir, futbol hatalar oyunu.

Yeri gelmişken aklıma geldi sosyal medyada saçma bir video dolaşıyor... Yok geri gelmiyormuşum gibi saçma şeyler. Biz de insanız, bazen yoruluyoruz, geri gelemiyoruz; aradan bir 20 saniye geçmesi gerekiyor.

Neden bu kadar abartılıyor ki? Yok seremonide elimi kalbime koymamışım, Metin Oktay ruhunu taşımıyor muşum... Galatasaray ruhunu kimse bana öğretemez. Ben burada büyüdüm. Buraya geldiğimde 10 yaşındaydım. Buranın adetleri ile büyüdüm, kimse bana Galatasaraylılığı öğretmesin.

Biz büyük bir camiayız lideriz ve liderliğimizi devam ettireceğiz. Takım arkadaşlarımızla birlikte şampiyonluğa inandık, kenetlendik. Bizi böyle haberlerle yıpratamayacaklar, onlara inat, biz camiamızla şampiyon olduktan sonra doyasıya bu şampiyonluğu kutlayacağız, baş koyduk bu yola. Kimse bu haberlere itibar etmesin.

Bırakın futbolcuları personelle bile kenetlenmiş durumdayız. Kimsenin kimseyle sorunu yok, bu haberleri yapanlar delikanlıysa çıksınlar, 'şundan bundan öğrendim' desinler. Kimse benim Galatasaraylılığımı tartışamaz. Terimin son damlasına kadar elimden geleni yapacağım ve kulübümü en iyi şekilde temsil edeceğim."


Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

18 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com