Bugun...
ŞENER ŞEN DİZİ SETLERİNİ ÖZLEMESİNE RAĞMEN NEDEN EKRANLARA DÖNMÜYOR?
Tarih: 03.11.2016 17:57
facebook-paylas

Usta sanatçı Şener Şen, uzun yıllardır hasret olduğu sinema ve televizyondan neden uzak kaldığını anlattı. Son olarak Av Mevsiminde karşımıza çıkan Şen, dizilerin sürelerinin uzun olmasından dolayı rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde kendisine teklif gelmediği için uzun bir süredir ekranlarda yer almadığını açıklayan Şener Şen de tıpkı Kenan İmirzalıoğlu gibi dizi sürelerinin çok uzun olduğundan yakınıyor. İşte Şen'in televizyon dünyasına dair yaptığı ses getirecek o açıklamaları:

Şimdi olsa tutar mı İkinci Bahar ne diyorsunuz?

Şimdiki dizilerin birbirinden çok etkilendiğini görüyorum. Bir şey tuttuysa ona benzer bir iş nasıl yapılır diye çalışıyorlar. Onun yerine özgün bir şey yaratmaya çalışsalar diye düşünüyorum. Hepimiz insana ait şeyleri konuşuyoruz. Bu dizi bugün yayınlansa veya çekilse belki çocuklar en fazla telefonla biraz daha uğraşırlar. Sosyal medyaya girer, günümüzün trendlerini uygularlar ama Ali Haydar yine özel karakteri ve yapısıyla ilgi çeker. İnsanın temel duyguları var. Aşk, tutku, ölüm, bir şeye sahip olma, çocuk, baba ve anne olma. Bunlar insanın değişmeyen duyguları. Gene ben başarılı olacağını düşünüyorum. Fonda değişiklikler olur ama yine tutar. O zaman gemiye binip yurt dışına gitme var hayal olarak şimdi başka bir şey konulur. Gene bir yerden kaçma duygusu, bir yere gitme, bulunduğu ortamı terk etme duygusu insana ait bir şey. Hepimiz Ali Haydar gibi babamız olsun istiyoruz ama öyle değil, kardeşler dayanışması olsun istiyoruz ama olmuyor.

Tekrardan dizi yapmak istiyor musun?

Bizim yaptığımız zamanda süreler mantıklıydı. Ben bütün bir gecenin bir dizi tarafından gasp edilmesinin büyük bir yaratım zafiyetine yol açtığını düşünüyorum. O zaman ritm duygusu kayboluyor, yavaşlık, bol müzik, bol resim bol manzarayla bu 3 saati doldurma endişesi oyuncuda da yönetmende de yazarda da hissediliyor. E galiba alan memnun satan memnun ki olanlar bütün şiddetiyle devam ediyor. Ama ben bunun pek sağlıklı olduğuna inanmıyorum. Normal sürelere çekilirse o zaman düşünülebilir.

Gasp edilme derken?

Oyuncunun zamanını çok alıp almaması önemli değil, yayın süresinin çok olması önemli. Haliyle aksamalar oluyor. Bir de dizi sektörü hızını kesecek gibi durmuyor; çünkü yurt dışı satışıyla ekonomik anlamda çok para getiriyor.

Dizi setlerini özlediniz mi peki?

Sinema beni daha çok heyecanlandırıyor. Sinemada kendimi daha özgür hissediyorum. Dizide sizin dışınızda başka etmenler de giriyor devreye. Mutlaka 3 saate uygun, kanalın programı var, yapımcının stratejisi var, günler değişiyor, sizin dışınızda bir şeyler oluyor. Sinemada biz direkt seyirciyle muhatap oluyoruz, hata yaptıysak da cezasını biz çekiyoruz. 


ŞENER ŞEN SORULARI CEVAPSIZ BIRAKMADI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MEDYA HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com