Bugun...
SİBEL CAN'DAN "BEN ASLINDA 6 YAŞ KÜÇÜKTÜM" DAVASI!
Tarih: 21.02.2016 08:03
facebook-paylas

Babası Engin Cangüre’nin 31 yıl önce mahkeme kararıyla yaşını 6 yaş büyüttüğünü iddia eden Sibel Can, yıllar sonra doğum tarihinin değiştirilmesi için dava açtı.

Müvekkilinin nüfusta 1964 doğumlu olduğunu anlatan Sibel Can’ın avukatı, “Müvekkilimin vefat eden anne ve babası 1969’da evlenmiştir. Eğer müvekkilim Sibel Can’ın doğum tarihi 1964 olsaydı, anne ve babasının evlenmesinden tam 5 yıl önce doğmuş olması gerekir ki bu mümkün değildir” dedi.

İddiaya göre Sibel Can’ın babası Engin Cangüre, kapatılan Fatih Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 1985 yılında başvurarak kızının yaşının büyütülmesini istedi. 1970 doğumlu olan Can, nüfusa 1972 olarak kaydedildi. Mahkemede dinlenen tanıklar da Sibel Can’ın 1964 tarihinde doğduğunu anlattılar.

Mahkeme o tarihte 15 yaşında olan Sibel Can’ı çağırdı ve duruşmada dış görünümünün tanık ve Adli Tıp raporunu doğruladığını belirtti. Can’ın doğumunun nüfusa yanlış yazıldığını 13 Mayıs 1985 tarihli kararında açıklayan mahkeme, kayıtlara göre evlilik dışı doğduğu iddia edilen Sibel Can’ın doğum tarihinin tashihi gerektiğini belirterek yaşını 1 Ağustos 1964 olarak düzeltilmesine hükmetti.


SİBEL CAN KİLO VERDİ, SAHNEYE ÇIKTI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MÜZiK HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

19 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com