Bugun...
TARIK AKAN SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!
Tarih: 18.09.2016 15:13
facebook-paylas

Hayatını kaybeden Türk Sineması'nın ünlü oyuncusu Tarık Akan için Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenleniyor. Törene 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de geldi. Ailesinin isteği üzerine ünlü sanatçının cenazesi tören alanına getirilmedi.

 66 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı Tarık Akan bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Tarık Akan için ilk tören Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenleniyor. Ünlü sanatçının ailesinin isteği üzerine Tarık Akan’ın cenazesinin tören alanına getirilmedi. Törene Tarık Akan’ın ailesi, sanatçı dostları ve sevenleri katılıyor.

Tören, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’ndan gelen(DİSK) işçilerin sahnede açtıkları “Yoldaşımızı saygıyla anıyoruz” pankartı ile başladı.

Törene 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de geldi. Sezer alkışlar arasında sahneden törene katılan vatandaşları selamladı.

Törende ünlü sanatçının kızı Özlem Üregül ve sanatçı dostları birer konuşma yapıyor. 

Tarık Akan’ın kızı Özlem Üregül konuşmasında "Biz üç kardeşiz hepimizi ayrı ayrı çok sevdi ve her zaman her konuda bize eşit davrandı.

Türkiye biz kocaman bir aileyiz. Ve hepimiz sevgide birleşiyoruz. Babamı her kesimden her yöreden insan sevdi. Babam Türkiye’nin her yöresini çok iyi bilirdi. Türkiye insanının dertlerini ve sevinçlerine filmlerine aktardı.

Babam attığı her adımda Türkiye’nin daha iyi bir geleceği olması için uğraştı.

Bunları yaparken sevenlerinin sevgisini her zaman yanında hissettiğini bilmenizi isterim.

Biz babamı kaybetmedik kazandık. Türkiye Tarık Akan’ı kazandı.

Düşünceleriyle yaptıklarıyla eserleriyle her zaman bize yol gösteren o kocaman yüreğiyle önce insan olmayı gösteren daha sonra hayattaki duruşuyla bize yol gösteren babam o bayrağı şimdi bize devretti.

Birdi üç oldu hatta milyonlar oldu.

Bu bayrak çoğalarak devam edecek. Benim güzel babam sevgiyle sonsuzluğa… Seni çok seviyoruz." ifadelerinde bulundu.

Yakın arkadaşı Tarık Akan’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getiren sanatçı Zülfü Livaneli de “40 yıllık arkadaşım, dostum, hem çalışma arkadaşım. Birlikte onun başrol oynadığı filmlerin müziklerini yapmıştım. Birçok filmde beraber çalışmıştık. Onun dışında birçok eylemde birlikte bulunduk. Tarık bir can arkadaştı. Okulunun adı Taş Mektep’ti ama o yufka yürekli bir insandı. Starlığı elinin tersiyle itip, her şeyi yapabilecekken, Türkiye’nin en zengin insanı, en tanınmış, en yakışıklı insanı olabilme imkanı varken bunları elinin tersiyle itti. Hakiki sanat yoluna girdi. Bunu herkes yapamaz. Bazıları toprağa gömülür, bazıları halkın kalbine” dedi.

ZUHURATBABA’YA DEFNEDİLECEK

Akan’ın cenazesi, Teşvikiye Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından Bakırköy’deki Zuhuratbaba Mezarlığı’na defnedilecek.


TARIK AKAN'DAN İÇİNDE ATATÜRK GEÇEN TEDAVİ CEVABI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZiN HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com