Bugun...
TELEFON KULLANIMI BEYİN TÜMÖRÜ OLUŞUMUNU TETİKLİYOR!
Tarih: 26.05.2018 10:54
facebook-paylas

İngiltere'de yapılan bir araştırma; uzun süre telefonla konuşmanın beyine zarar verdiğini ortaya çıkardı. Bilim insanları; son dönemlerde rastlanan kanser vakaları nedeniyle araştırmalarını artırdı ve özellikle beyin tümörü oluşumu ile ilgili ilginç sonuçlar elde etti.

Telefon kullanımı beyin tümörü oluşumunu tetikliyor

BEYİN TÜMÖRÜNE NEDEN OLUYOR

İngiltere'de kötü huylu beyin tümörlerinin artış göstermesi ve bu rahatsızlığın son on yılda iki katından fazla arttığının ortaya çıkması çalışmaları hızlandırdı.

Araştırmacılar, yaşam tarzı faktörlerinin beyin kanserinde rol oynayabileceğini belirtse de telefonla uzun süre konuşmanın beyin foksiyonlarını etkileyebileceğini de belirtti.

UZUN SÜRE KONUŞMA YAPMAYIN

Araştırmanın başyazarı ve Kanserli Çocuklar UK'nin vekili olarak bilinen Alastair Philips, “Tümörlerdeki bu değişiklikle ilgili cep telefonları gerçekten en olası nedenler gibi görünüyor." ifadelerini kullandı. Philips, ayrıca telefonla uzun süre konuşma yapacakları da uyardı.

Telefon kullanımı beyin tümörü oluşumunu tetikliyor

"UZUN GÖRÜŞMELERDE TELEFONU ELLER SERBEST KULLANIN"

Bilim insanı, "Benim tavsiyem uzun bir görüşme yapacakasnız eller serbest olduğundan emin olun." diye konuştu. Bunun için de kulaklık kullanmak gerekitiğini veya hoparlörü açmak gerektiğini belirtti. Araştırmacılar, bunu henüz kanıtlamazken konuyla ilgili çalışmalar sürüyor.

Mobil operatörlerin çıkarlarını temsil eden bir ticaret birliği olan GSMA'ya göre, dünya genelindeki cep telefonu abonelerinin sayısının 5 milyar olduğu belirtildi. Bu nedenle cep telefonu kullanan kişilerin de oldukça dikkatli olması gerektiği belirtiliyor.


MEHMET AKİF ALAKURT'UN SON HALİ ŞAŞIRTTI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Kasım için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com