Bugun...
TRUMP KENDİSİNİ KURTARMAK İÇİN SAVAŞ ÇIKARTABİLİR!
Tarih: 12.12.2017 08:59
facebook-paylas

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de, ABD-Türkiye ilişkileri ve Ortadoğu'da yaşananlar ele alındı.

Programın konuklarından Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kasım Han, ABD Başkanı Trump'ın ülkesinde siyaseten zayıflayan konumunu güçlendirmek için, gerekirse Ortadoğu'da büyük çaplı bir savaş çıkartabileceğini savundu.

Trump kendisini kurtarmak için savaş çıkartabilir

"DÜNYA YANSA TRUMP'IN UMRUNDA OLMAZ"

Siyaset bilimci Han, bu tezinin kendisi dışında dünyada bu konuya hakim birçok uzman tarafından dillendirildiğine vurgu yaparak şunları söyledi:

"Ortadoğu büyük bir savaşa gidiyor. Herkes aldığı pozisyona dikkat etmeli. Trump'ın dünya yansa umrunda değil. Arkadaş kendi hayatını için mücadele ediyor. Kendi hayatı için mücadele eden güçlü bir siyasi liderden daha tehlikeli bir şey olamaz. Çünkü Amerika'da, kendisine oy veren yüzde 30'luk bir kitle ile bir bağı var. Cumhuriyetçi, oldukça düşük bir sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyindeki bir kitleyi mutlu etmeye çalışıyor. Bunlar aynı zamanda Evanjelist dediğimiz kitleyle aynı kitle."

"Bir sene sonra Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu kaybederse ayvayı yer. Niye; Çünkü Cumhuriyetçi partinin bir türlü adayı olamadığı, onlara rağmen başkan seçildiği kendi partisinin milletvekilleri yüzünden panikliyor."


KUDÜS DİRENİŞİNİN SİMGE FOTOĞRAFI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

26 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com