Bugun...
TUTUKSUZ YARGILANIYOR!
Tarih: 30.11.2016 15:49
facebook-paylas

Zonguldak'ta 70 yaşındaki Satılmış K., 17 yaşındaki zihinsel engelli A.A'ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla açılan davada, '10 dakikada 2 kez cinsel aktivitede bulunup bulunamayacağının belirlenmesi' için Adli Tıp'a gönderildi.17 yaşındaki A.A geçen yıl 23 Ekim'de rahatsızlandı. Ailesiyle beraber sağlık merkezine giden A.A'nın hamile olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine başlatılan soruşturmada bir süre önce evden ayrıldığı ve ailesinin kayıp başvurusu yaptığı belirlenen A.A.'ya, Satılmış K. ile birlikte 63 yaşındaki Sebahattin A. ve 28 yaşıdaki İlyas Ö'nün farklı tarihlerde cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Satılmış K.'nın, A.A.'yı başka birisiyle tanıştırıp evlendirme  bahanesiyle evine çağırdığı ve cinsel istismarda bulunduğu iddianamede yer aldı. Olayın ortaya çıkması ardından koruma altınan alınan A.A.'nın bebeğinin ise bu 3 kişiden olmadığı belirlendi.
 

Tutuksuz yargılanıyorlar

Haklarında, 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından dava açılan sanıklar Satılmış K, Sebahattin A. ve İlyas Ö.'nün tutuksuz yargılanmalarına devam edildi. 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada 51 yıl hapsi istenen Satılmış K., 60 yıl hapsi istenen Sebahattin A. ve 31 yıl hapis talep edilen İlyas Ö. hazır bulundu. Mağdur A.A. ise katılmadı. Sanık Satılmış K., daha önceki duruşmada ayda 1-2 kez cinsel ilişkiye girebildiğini, ancak mağdur A.A. ile böyle bir şey yaşamadığını ileri sürerek ifade verdiği için savunma yapmadı. İlk duruşmaya katılmayan diğer sanıklar Sebahattin A. ve İlyas Ö. ise A.A.'yı farklı tarihlerde Satılmış K.'nın evine ve kendi evine bıraktıklarını ileri sürerek suçlamayı kabul etmedi.

Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi

Cumhuriyet savcısı, mağdur A.A.'nın ilk duruşmadaki ifadesinde sanık Satılmış K.'nın kendisiyle 10 dakikada 2 kez cinsel ilişkiye girdiğini söylediğini hatırlatarak, sanığın yaşı itibariyle bunun mümkün olup olmadığının belirlenmesini talep etti. Mahkeme de savcının talebini kabul ederek 70 yaşındaki sanığın, '10 dakikada 2 kez cinsel aktivitede bulunup bulunamayacağının belirlenmesi' için Adli Tıp Kurumu veya bu hususla ilgili üniversite hastanesine sevk edilmesine karar verdi.

Duruşma ertelendi.


AK PARTİLİ RAMAZAN CAN: CİNSEL İSTİSMAR ÖNERGESİNDE DÜZELTME YAPILABİLİR Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

15 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com