Bugun...
YILDIRIM DEMİRÖREN: YABANCI KURALI DEĞİŞECEK!
Tarih: 13.10.2017 10:39  Güncelleme: 13.10.2017 10:46
facebook-paylas

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yabancı kuralının değişeceğini söylerken, video hakeme de karşı olduğunu belirtti. Riva'da dün düzenlenen ve Ampute Futbol Takımı'nın ödüllendirildiği törende gazetecilerle biraraya gelen Demirören açıklamalarda bulundu.

YABANCI OYUNCULAR TRİBÜNLERİ DOLUYOR

Süper Lig'de yabancı kuralıyla kalitenin yükseldiğini söyleyen Yıldırım Demirören; "Yabancı oyuncunun gelmesi ile futbolda kalite arttı, yerli oyuncu fiyatları düştü. Tribünlerin dolması da kaliteli yabancıdan dolayı” dedi.

Buna rağmen kuralın değişeceğini ifade eden Demirören: "Yabancı kontenjanı 2019’a kadar geçerli. Şu an için yeni bir düzenleme olması imkansız. Ancak sezon sonunda yedek kulübesinde bekleyen yabancı sayısı azaltılabilir. Biliyorsunuz bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın beyenatları var. Bu beyanatları önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın sözleri ilk yönetim kurulu toplantımızda sahadaki Türk oyuncu sayısını nasıl artırırız bunun çalışmasını yapacağız." şeklinde konuştu.

"VİDEO HAKEME KARŞIYIM"

Ocak ayında geçilmesi planlanan video hakem da karşı olduğunu belirten Demirören şöyle konuştu; "Video hakem sistemine karşıyım. Çünkü futbolun güzelliğini öldürür. Kulüpler Birliği istiyor, ocak ayına yetişmesi zor ama uğraşıyoruz. UEFA testlerden sonra onay verecek. Benim şahsi görüşümü soruyursanız, lig devam ederken sistem değişmez, sezon sonuna kalır diye düşünüyorum."


LUCESCU ÇAR ETTİ: BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR DERS OLDU! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

24 Eylül için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com