Bugun...
YOLCU LİSTESİ NEDEN YOK?
Tarih: 08.12.2016 13:21
facebook-paylas

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu THY'ye, 1999'da Fetullah Gülen'in ABD'ye kimlerle birlikte gittiğini sordu. Komisyon Başkanı Petek verilen THY'den verilen cevabı açıkladı: "21 Mart ya da 22 Mart 1999 tarihinde seyahat ettiği bilgisi var, ancak yolcu listelerine ulaşılamıyor." Bunun üzerinde yolcu listesinin neden olmadığının irdelenmesi kararlaştırıldı.15 Temmuz ve FETÖ/ PDY Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, Fetullah Gülen'in 1999 yılında ABD'ye kimlerle gittiğini THY'ye sorduklarını belirterek, "THY'den '21 Mart ya da 22 Mart 1999 tarihinde seyahat ettiği bilgisi var, ancak yolcu listelerine ulaşılamıyor' cevabını aldık" dedi.

THY: 'Yolcu listesine ulaşılamıyor'

Reşat Petek, Türk Hava Yollarına cevaplandırması için FETÖ lideri Fetullah Gülen'in 1999 yılında Amerika'ya çıkarken yanında kimlerin olduğunu sorduklarını belirtti. Petek, "21 Mart 1999 tarihinde Fetullah Gülen, FETÖ sözde lideri ABD'ye giderken kimlerle gittiği bunun THY kayıtlarında varsa gönderilmesini talep etmiştik. Ancak gelen cevap yazısında, 21 ya da 22 Mart 1999 tarihinde seyahat ettiği bilgilisi var, ancak yolcu listelerine ulaşılamıyor. O tarihte başka kimlerin olduğu konusunda bir bilgiye ulaşılamadığı cevabını aldık" diye konuştu.

'Yolcu listesi mutlaka bir yerlerde vardır'

Komisyonun AK Parti'li üyesi Emine Nur Günay ise, THY'nin Gülen'in ABD'ye kiminle gittiği konusunda neden bir bilgiye ulaşamadığının irdelenmesi gerektiğini kaydederek, "Mutlaka yolcu listesinin olduğu bilgisi bir yerlerde vardır. 15 yıl öncesi. Çünkü kimlerle seyahat ettiği çok önemli" dedi.

Başkan Petek ise cevaplanması gereken soruların tekrar THY'ye sorulması için not alınmasını istedi.


ERDAL TOSUN SON YOLCULUĞUNA BÖYLE UĞURLANDI! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

16 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com